ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5668518
*
nr 566 8518
Spegel
50-tal, höjd: 95
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2009
kl 19:40:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 19:21:48
1
100 kr
15/2 12:37:33
2
150 kr
15/2 23:42:08
3
300 kr
16/2 07:43:48
2
250 kr
16/2 07:44:16
2
350 kr
16/2 10:48:24
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 566 8518
Spegel
50-tal, höjd: 95
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 19:21:48 | 1 | 100 kr |
15/2 12:37:33 | 2 | 150 kr |
15/2 23:42:08 | 3 | 300 kr |
16/2 07:43:48 | 2 | 250 kr |
16/2 07:44:16 | 2 | 350 kr |
16/2 10:48:24 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27